Skip to main content

Spotkać się z Rumcajsem ? Odwiedzić Drakulę ? Zdobyć Stambuł?

Czechy i Wegry

Aż trudno uwierzyć ale nigdy nie byliśmy w rejonach południowo-wschodniej Europy. Kilka razy przejeżdżaliśmy przez Czechy i tylko raz byliśmy na Węgrzech w okolicach Egeru , żeby skosztować lokalnego młodego wina. Czas w końcu naprawić ten błąd i sprawdzić czy faktycznie: „Polak-Węgier dwa bratanki”. Zanim jednak tam dotrzemy zamarzyło mi się przejechać przez Debreczyn aby odszukać Rumcajasa i pogadać z Hanką.

Rumunia i Bułgaria

Bałkany są nam też kompletnie nieznane i dlatego swoją przygodę zaczniemy od Rumunii Bułgarii i Turcji. Na początek Zamek Bran z księciem Drakulą znanym Palownikiem, potem Bukareszt z okalającym go mitem Caucescu. Aby zrzucić z siebie ponure klimaty Rumunii podjedziemy do Warny nad Morze Czarne i chociaż nie będzie  to czas aby zastanawiać się jaki kurort wybrać czy Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg to rozejrzymy się po tych popularnych miejscowościach letniego wypoczynku.

Turcja , Iran i Oman

Turcja ze swoim Stambułem i Ankarą prawdopodobnie zaskoczy nas swoją odmiennością i różnorodnością. Brak doświadczenia w podróżowaniu po tamtym regionie świata już nas bardzo ekscytuje a jak myślimy o Iranie i Omanie to z radości mamy aż gęsią skórkę . Cztery tysiące kilometrów przez te trzy kraje!  Wow to będzie przygoda !